YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sur'daki vatandaşlardan operasyona destek
Sur'daki vatandaşlardan operasyona destek
24 Aralık 2015 10:19
İlçede yapılan kontroller sırasında askere sığınan vatandaşlar, "Allah rızası için operasyonu sonuna kadar devam ettirin, bizi bu pislikten kurtarın" diyerek, operasyona destek verdi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşayan ve operasyon bölgesinde askere sığınan vatandaşlar dün, Türk Silahlı Kuvvetleri personeli tarafından güvenli bir bölgeye tahliye edildi.

TSK personelinin kontrol ettiği evlerde yaşayan vatandaşlar, "Biz bugüne kadar yüzleri maskeli 14-15 yaşlarındaki çocuklardan tokat yiyorduk. Bugüne kadar neredeydiniz  Geç de olsa geldiniz. Allah rızası için operasyonu sonuna kadar devam ettirin, bizi bu pislikten kurtarın" diyerek, terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonları destekledi.

"Bunlar, buraların çocukları olamaz"

Yaşlı bir vatandaş ise güvenlik güçlerine derdini şöyle anlattı:

"59 yıldır burada yaşarım ben. Bu son 5 senedir yaşadıklarımı keşke ölseydim de yaşamasaydım. Kim bu adamlar  Bunlar, buraların çocukları olamaz. Buranın çocukları çok temizdi. Nereden geldi bunlar  Bunlar Kürt değil. Camilerimizi, evlerimizi yaktılar."

Askerler, çocukları kucaklarında taşıdı

Güvenlik birimlerinin paylaştığı fotoğraflarda ise askerlerin kendilerine sığınan ailelerin küçük kız çocuklarını, kucaklarına alarak engebeli yollardan geçirmeye çalıştıkları görülüyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler