YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sur'da enkaz altındaki kalan askerlerden acı haber geldi
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde çatışmalar tüm hızıyla sürerken, dün gece bir binanın çökmesi sonucu 7 güvenlik görevlisi enkaz altında kaldı. 4 asker kurtarıldı 3 asker ise tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu.
Sur'da enkaz altındaki kalan askerlerden acı haber geldi
19 Şubat 2016 / 16:55 Güncelleme: 19 Şubat 2016 / 17:39

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonlar nedeniyle 2 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı 80’inci gününde devam ederken, ilçede dün gece saatlerinde bir bina çöktü.

Olayda, binada bulunan 7 güvenlik görevlisi enkaz altında kaldı. Güvenlik görevlilerinden 4'ü dün geceden bu yana sürdürülen çalışmalar sonucu kurtarılırken, 3’ü ise kurtarılamayarak şehit oldu.

Bugün 2 polis ve 2 askerin de şehit olduğu ilçe gün boyu çatışma ve patlama sesleriyle de yankılandı. Çatışmaların yer yer şiddetlendiği duyuldu. 
 
TSK'DAN AÇIKLAMA
 
"19 Şubat 2016 Cuma günü Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında içinde yedi kahraman silah arkadaşımızın bulunduğu bir bina çökmüştür. Çöken binadan dört kahraman silah arkadaşımız hafif yaralı olarak kurtarılmış, üç kahraman silah arkadaşımız ise tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.
 
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler