YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sur'da 1 asker şehit oldu!
Sur'da 1 asker şehit oldu!
03 Mart 2016 17:25
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların devam ettiği Sur'da 1 asker şehit oldu.

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada, keskin nişancı tüfeği Kanas ile açılan ateşte 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.

Diyarbakır'ın 6 mahallesinde 2 Aralık'tan beri sokağa çıkma yasağı süren merkez Sur İlçesi'nde güvenlik güçleri hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve ilçedeki teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonlarını sürdürüyor.

Operasyonlar kapsamında bugün PKK'lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte 2 asker ağır yaralandı. Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırılan askerlardan biri, doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Diğer askerun tedavisine ise devam ediliyor.

GENELKURMAY AÇIKLAMASI

Çatışmayla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"03 Mart 2016 Perşembe günü Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ağır şekilde yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 15.00’te şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz." 

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler