YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sur'a dev Türk bayrağı asıldı
Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde PKK'lılara yönelik operasyonların yoğun yaşandığı bölgede yer alan Keçi Burcu'na dev Türk bayrağı asıldı. Burca asılan bayrak birçok bölgeden görülüyor.
Sur'a dev Türk bayrağı asıldı
02 Şubat 2016 / 18:35 Güncelleme: 02 Şubat 2016 / 18:42

Diyarbakır'ın 11 mahallesinde sokağa çıkma yasağı süren Sur İlçesi'nde, güvenlik güçleri hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürüyor. Bugün de sık sık silah sesleri ve patlamaların yükseldiği ilçede yoğun çatışmalar oldu.

foto-367.jpgOperasyonların yoğun yaşandığı yerlerden olan Mardinkapı semtinde bulanan Keçi Burcu'na güvenlik güçleri tarafından dev Türk bayrağı asıldı. Burca asılan bayrak birçok bölgeden görülüyor.

Öte yandan, güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında şiddetli çatışmalar devam ederken, Keçi Burcu'na yakın bir yerde silah ve bomba sesleri yankılandı.


DHA

İslam Milletinin Asil Bayrağıdır O
 // Mehmet Uğur
Sadece herhangi bir ırkın tekelinde olamayacak kadar geniş bir anlamı var bayrağımızın. Hilal kelimesi İslam harfleriyle(Osmanlıca, eskimez yazıyla) yazıldığında Allah ve Hilal kelimelerinin her ikisindeki harflerinin birebir eşit olduğu görülür. Bir elif, iki lam, bir he... Sadece yerleri değişiktir. Ebced olarak da aynı değerdedir.Lale kelimesi de böyledir.Hilal Lafzullahı, yıldız da Peygamberimizi temsil eder. Muhammed (Aleyhissalatü Vesselam) kelimesi beş köşelidir birleştirin Yıldız çıkar.!...
03 Şubat 2016 Çarşamba 10:40
bey
 // Ada'm
Operasyonlar tem kom ve özel harekat polisleriyle ortak yürütülüyor...
03 Şubat 2016 05:51
 // arif
Bana göre çatışmalara eskisi gibi bir asteğmen bir astsubay bir uzman çavuş komutasında sıradan askerlerle çatışmalara girilse zayiat en az üç kat fazla olurdu.Keza özelharekat polisi yerine diğer polislerle çatışmalara girilmiş olsa yine fazlasıyla zaiyat olurdu...
02 Şubat 2016 20:47
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler