YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şüpheli paket patlatıldıktan sonra sahipleri ortaya çıktı
Şüpheli paket patlatıldıktan sonra sahipleri ortaya çıktı
12 Ekim 2014 03:06
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde köprü üzerinde bulunan şüpheli paket, bomba imha ekipleri tarafından fünye ile patlatıldı.

Polislerin incelemesi sırasında olay yerine gelen enerji kurumu çalışanları, kamyonun üzerinden düşen paketin kazaya sebep vermemesi için kendilerinin koyduğunu anlattı.

Ereğli'de saat 20.00 sularında yeni köprü üzerinde şüpheli paket ihbarına alarma geçen polis, köprü trafiğini çift yönlü olarak kapattı. Emniyet şeridi ile güvenlik önlemi alınan köprü üzerinden yürüyerek evlerine gitmek isteyen vatandaşlar ise geri çevrildi. Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü'nden çağırılan bomba imha ekiplerini bekleyen polisler, bomba imha ekibinin gelmesi ile paketin fünye ile patlatılması çalışmalarına başlandı. Bomba imha ekipleri hazırlıklarını yaptıktan sonra fünye pakete yerleştirildi. P

atlatma anının haber verilmesi ile fünye ateşlenerek patlatıldı. Bomba imha ekibinin yaptığı inceleme sonrasında paketin seyyar gardırop olduğu anlaşıldı.

Ekiplerin inceleme çalışmasına başladığı sırada polislerin yanına gelen enerji kurumu çalışanları gardırobu kendilerinin yol kenarına koyduklarını söylediler. Kurum çalışanlarından Mehmet Oğuz "Bu gardırop yolun ortasındaydı. Arabalar kaza yağmasın diye biz kenara koyduk. Kamyonun üzerinden düştü" dedi. Gazetecilerin 'Bomba ihbarı yapılacağını düşündünüz mü? sorusuna "Hiç düşünmedim. Yolun ortasındaydı. Kaldırıp kenara alıverdik" şeklinde cevap veren Oğuz "Aşağıda sordum. Dedim ki zabıtalara' Bu yolu neden kestiler?' Yukarıda gardırop için mi kestiler diye soracaktım. Emniyet için dediler. Bizde aşağıdan bastık gittik. Hatta arkadaşa da gardırop için kesildiğini söyledim" dedi.

Polis, enerji kurumu çalışanlarının kimlik bilgilerini alırken, belediye tarafından yolda yapılan temizlik çalışması sonucu yaklaşık 2 buçuk saat trafiğe kapanan yol yeniden trafiğe açıldı.

 

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler