YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şüpheli ölüm cinayet çıktı
Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde aracının içinde silahla vurularak ölmüş halde bulunan kooperatif başkanının cinayete kurban gittiği anlaşıldı.
Şüpheli ölüm cinayet çıktı
06 Ekim 2010 / 16:37 Güncelleme: 06 Ekim 2010 / 16:37

Jandarma tarafından aydınlatılan olayla alakalı yakalanan 17 yaşındaki bir şüphelinin cinayeti itiraf ettiği bildirildi. Olay yerine yakın bir yerde toprağa gömdüğü suç aleti silahın da ele geçirildiği cinayeti işlediğini itiraf eden katil zanlısı adli makamlarca tutuklandı.  
 
ÖLDÜRÜP İNTİHAR SÜSÜ VERMİŞ 

Jandarmanın yaptığı araştırmalar neticesinde Ramazan Çinar'ın önceki akşam köy kahvesinde R.B. (17) isimli kişi ile tartıştığı tespit edildi. Bunun üzerine jandarma ekipleri Güğü köyünde ikamet eden R.B.'yi evinde yakalayıp gözaltına aldı.

Dursunbey Cumhuriyet Başsavcısı'nın başlattığı soruşturma kapsamında ifadesi alınan R.B. isimli şüpheli genç Ramazan Çinar'ı kendisinin öldürdüğünü söyleyip suçunu itiraf etti.

İddiaya göre, R.B. orman meselesi yüzünden akşam kahvehanede tartıştıkları Ramazan Çinar'ı telefonla arayıp köyün girişindeki Dudupınarı Mevkiine çağırdı. Tartışmanın da sıcaklığıyla Ramazan Çinar yanına silahını da alarak aracıyla R.B.'nin yanına gitti. R.B.'yi elinde silahla gören Ramazan Çinar yanında getirdiği tüfeğini ateşlemek istedi, ancak, fişeğin şarjöre sıkışması sonucu ateş edemedi. Bu arada aracın karşısındaki büyük bir taşın üzerine çıkan R.B. de elindeki tüfeğini ateşleyip Ramazan Çınarı kalbinden tek kurşunla vurdu. Etrafta kimsenin silah sesini duymadığı olayda R.B.'nin Ramazan Çinar'i aracının içerisine koyup tüfeğini de dik olarak kendisine doğru yerleştirerek intihar süsü vermeye çalıştığı belirtildi. Daha sonra kendi silahını toprağın altına gömerek saklayan R.B. olay yerinden kaçtı. 
 

Başsavcının talimatıyla gözaltına alınan R.B, jandarmadaki sorgusunun tamamlanmasının ardından bu sabah sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak Balıkesir L Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.  İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler