YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suikast ve sabotaj eğitimi almış 6 terörist yakalandı
Suikast ve sabotaj eğitimi almış 6 terörist yakalandı
21 Mart 2016 12:50
Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, terör örgütü PKK/PYD'nin Kamışlı ve Derik kamplarında suikast ve sabotaj eğitimi aldıkları tespit edilen 8 teröristten 6'sı tutuklandı.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde terör örgütü PKK/PYD'nin Kamışlı ve Derik kamplarında suikast ve sabotaj eğitimi aldıkları tespit edilen 8 teröristten 6'sı tutuklandı.

İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin, Ceylanpınar Jandarma Komutanlığının desteğiyle Suriye sınırındaki Yeşildirek Mahallesi'nde oluşturduğu kontrol noktasında durdurduğu 47 KN 921 plakalı minibüste yakaladığı 8 teröristten 6'sının jandarmadaki işlemleri tamamlandı.

Yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde adliyeye sevk edilen Burhan Ç, Yümü Ü, Cemil İ, Mehmet T, Ömer A. ve Kasım İ, "devletin varlığını bölmeye çalışmak, terör örgütü üyesi olmak, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak" suçlamasıyla cezaevine gönderildi.

Hüseyin S. ile Velit H'nin işlemleri ise devam ediyor.

İlçedeki kontrol noktasında 17 Mart Perşembe günü durdurulan minibüste yakalanan 10 şüpheliden 8'inin terör örgütü PKK/PYD üyesi olduğu belirlenmiş, teröristler, verdikleri ifadede örgütün Kamışlı ve Derik kamplarında suikast ve sabotaj eğitimi aldıklarını itiraf etmişlerdi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler