YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Su yerine benzin çıkıyor!
Su yerine benzin çıkıyor!
13 Ekim 2009 16:54
Su ihtiyaçlarını karşılamak için kuyu açan vatandaşlar kuyudan su yerine benzin çekiyor.

Batman'da günlük su ihtiyaçlarını karşılamak için bahçelerine su kuyusu açan vatandaşlar kuyudan su yerine benzin çekiyor.

Cumhuriyet ve Şirinevler mahallelerinde yaklaşık 11 metre derinlikteki kuyulardan çektikleri suyun yarısının benzin olduğunu belirten mahalle sakinleri acil önlem alınmasını istiyor. Vatandaşlar bölgedeki Tüpraş tesislerinden sızan benzinin yıllar içinde Batman'ın altını doldurduğu ileri sürdü. Mahalle sakinleri aynı bölgede bulunan Toptancılar Sitesi'nde 2004 yılında büyük bir patlama yaşandığını 3 kişi hayatını kaybettiğini ifade etti. Mahalle sakinleri, benzer bir olayın tekrar etmesinden endişe ettiklerini belirterek yetkililerden duruma el koymasını istedi.

Yeraltından benzin çıkarılmasının tehlike arz ettiğini vurgulayan bir kuyu sahibi, Batman'ı yeni bir tehlikenin beklediğini ileri sürdü. Mahallenin çeşitli yerlerinde havalandırma kanalları açıldığını ama bunların taşla dolduğunu söyleyen mahalle sakinleri, "Benzinle iç içe yaşıyoruz. Havalandırmaların bir faydası yok. Mahallemizde konutların değeri düştü. Ne ev alan oluyor ne de satabilen." diyor. Toptancılar Sitesi'nde ikamet eden Özgür ailesi, 6 yıldır benzin kokusuyla yaşadıklarını dile getiriyor. 15 metreden benzin çıktığını dile getiren M.Salih Özgür, "10 çocuğumuz var. 6 yıldır bahçemizde benzin çıkıyor. Her an patlama korkusuyla yaşıyoruz." diyor.

Toptancılar sitesi Başkanı Hüseyin Kara ise patlamanın üzerinden 5,5 yıl geçmesine rağmen hâlâ çözüm bulunmamasından yakındı. Kara, "2004 yılında büyük bir felaket yaşandı. Patlamadan önce Tüpraş'a birçok kez dilekçe verdik ama kimse sesimizi duymadı. Belediye başkanımıza, Valimize ve vekillerimize sesleniyorum. Dünyada eşi benzeri olmayan bu olaya lütfen çözüm bulunsun." şeklinde konuştu.

konuyla ilgilenilmeli
 // serkan akın
bence yetkiilerin bi an önce konuyla ilgilenmesi gerekiyor insanların maduriyetleri giderilmelidir.....
13 Ekim 2009 18:53
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler