YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şu işe bak!
5 yıl önce baz istasyonuna karşı çıkan çifti şimdi kendi apartmanına baz istasyonu taktırıyor
Şu işe bak!
07 Ekim 2010 / 21:43 Güncelleme: 07 Ekim 2010 / 21:43

Burdur'da bir binanın çatısına kurulan baz istasyonu, mahalle sakinleriyle istasyonun kurulduğu binanın sahibi çifti karakolluk etti.

Bozkurt Mahallesi'nde emekli öğretmenler İlyas ve Şadiye Doğan çiftine ait 3 katlı binanın çatısına baz istasyonu kurulduğunu gören mahalle sakinleri, Doğan çiftinin evine gelerek konuşmak istedi.
 

Doğan çifti, kendilerine tepki gösteren mahalle sakinlerini uzaklaştırması için polis ekiplerine haber verdi. 10 kadar mahalle sakini, Doğan çiftinin şikayeti üzerine Yüzüncü Yıl Karakolu'na götürüldü.
 

Mahalle sakinleri, yaklaşık 5 yıl önce aynı mahallede bir başka binanın çatısına baz istasyonu kurulmak istendiğini, Doğan çiftinin o dönemde baz istasyonu yapılmaması konusunda kendilerini organize ettiğini, hatta konuyu mahkemeye de taşıdıklarını anlattı.
 

O dönemde baz istasyonu konusunda gösterilen tepkilere ön ayak olan çiftin kendi evlerinin çatısına baz istasyonu kurulmasına izin vermesini anlayamadıklarını belirten mahalle sakinleri, mahallelerinde baz istasyonu istemediklerini kaydettiler.
 

Burdur Emniyet Müdür Yardımcısı Yahya Yılmaz da, mahalle sakinleriyle yaptığı görüşmede, baz istasyonunu kuran firmanın belgelerini inceleyeceklerini, ancak izin olması halinde baz istasyonunun kurulmasını önleyemeyeceklerini bildirdi.
 

Mahalle sakinleri, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler