YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soylu talimat vermişti! Etek giydirip vuran 9 kişi yakalandı
İzmir'de, Alaattin Çakıcı hakkında sosyal medyadan paylaşımda bulunduğu için etek giydirilip yaralanan kişiyle ilgili soruşturma kapsamında 9 kişi gözaltına alındı.
Soylu talimat vermişti! Etek giydirip vuran 9 kişi yakalandı
18 Ekim 2017 / 18:52 Güncelleme: 18 Ekim 2017 / 18:59

Son dönemde organize suç örgütlerinin gerçekleştirdiği eylemler kamuoyunun tepkisini çekmiş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ise 81 ilin Emniyet Müdürlüklerine mafya ile mücadele talimatı vermişti. Talimatın ardından ilk haber İzmir'den geldi. 

İZMİR'DE 9 KİŞİ ALINDI

İzmir'de, suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı ve ailesi hakkında sosyal medyadan paylaşımda bulunan bir kişi ile bu kişiye etek giydirip kendi kendini silahla yaralatıp kamera görüntülerini sosyal medyadan paylaşan 9 örgüt üyesi gözaltına alındı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, İzmir'de etek giyip silahla kendini yaralayan bir kişinin görüntüsünün sosyal  medyada paylaşılması üzerine çalışma başlattı.

Ekipler, Çakıcı ve ailesi hakkında paylaşımda bulunan, kendisini  yaraladıktan sonra tedavi gördüğü Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinden kaçan  kişinin T.Z. olduğunu belirledi.

Güvenlik kamerası kayıtlarından T.Z'nin havalimanında bir grup  tarafından karşılandığını ve havalimanından birlikte ayrıldıklarını tespit eden  ekipler, T.Z. ve eşkallerini belirledikleri 9 zanlıyı operasyonla gözaltına aldı.

Zanlıların, Erzincan'dan gelen T.Z'yi İzmir'de iki gün konaklattığı ve  etek giydirip, Konak ilçesi Gültepe Mahallesi'nde bir futbol sahasına  götürdükleri, burada kendi kendini bacağından vurması için zor kullandıkları  iddia edildi.

İfadesinin ardından serbest bırakılan T.Z'nin şüphelilerden şikayetçi  olduğu öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler