YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sonunda bu da oldu!
Sonunda bu da oldu!
11 Aralık 2012 08:35
Mersin'in Tarsus ilçesinde 'sonunda bu da oldu' dedirtenn bir olay yaşandı. Şiddetli yağan dolu sonrası bir apartmanın üçüncü katına kadar olan daireleri dolu bastı.

Kanalizasyonların taşması sonucu süzgeçlerden geçen dolu taneleri apartmanın pis su tahliye borularından üçüncü kattaki dairelere kadar yükseldi. Tuvalet, klozet, lavabo ve banyonun su tahliyele yerlerinden dışarı çıkan dolu taneleri üçüncü kattaki bir daireyi kullanılamaz hale getirdi. Dolu yağışı sonrası apartmanlardaki bir çok dairenin de aynı durumda olduğu öğrenildi.

Altaylılar Mahallesinde bir apartmanın üçüncü katında oturanlar, karşılaştıkları manzara karşısında büyük şaşkınlık geçirdi. Dolu yağışı sonrası apartmanın üçüncü katındaki daire oturulmaz hale geldi. İnanılması güç olay apartman sakinlerini hayretler içine düşürdü.

Gazetecilere kapısını açan üçüncü kat sakinlerinden Yılmaz Özen, banyodan gelen ses üzerine kapıyı açtığında gözlerine inanamadığını söyledi. Yılmaz Özen, aniden bastıran dolu nedeniyle mağdur durumda kaldıklarını belirtti. Özen, ''Ben evimi 3 ay önce almıştım. Aniden banyo tarafından bir ses geldi. Banyoya gittiğimizde tamamen doluyla kaplıydı. Lavobodan, klozeten dışarı dolu geliyordu. Evimizi olduğu gibi dolu bastı. Gözlerimize inanmadık. Düşünün 3. katta oturuyoruz. Mütteahiti aradık. 'Benim evim 11. katta benim evimi de su bastı' yanıtını verdi. Güya lüks bir yer. Görün halimizi.'' şeklinde konuştu.

CHA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler