YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son sürat denize uçtular
Gaza basan baba 4 kişilik ailesiyle denize uçtu
Son sürat denize uçtular
25 Ağustos 2010 / 21:33 Güncelleme: 25 Ağustos 2010 / 21:49

İstanbul'un Sarıyer ilçesi Kireçburnu'nda otomobilinin gazına basan baba, içinde karısı, kızı ve oğluyla birlikte denize uçtu. Kendi imkanlarıyla araçtan çıkan anne ve kızı vatandaşlar tarafından kurtarılırken, baba ve oğlu otomobille sulara gömüldü. Balıkçılar tarafından araçtan çıkartılan 22 yaşındaki Osman Suat Sarıhasan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Baba ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. 
 

Sarıyer Kireçburnu'nda oğlu Osman Suat, kızı İlknur Sena ve eşi Aylin Karahasan ile deniz kenarına gelen Ayhan Sarıhasan, birden aracının gazına basarak denize doğru yöneldi. Son sürat denize uçan araç batmaya başladı. Arka koltukta oturan anne ve kızı kendi imkanlarıyla araçtan çıktı. Anne ve kızı çevreden yetişen vatandaşlar tarafından denizden çıkartılırken araç tamamen sulara gömüldü.
       

Olayı gören balıkçılar hemen yardıma koştu. Balıkçı teknesinde bulunan 2 kişi hemen suya atlayarak araç içinde bulunan baba ve oğlunu dışarı çıkarttı. Olay yerine gelen görevlilerin de yardımıyla baba ve oğlu sahile çıkartıldı. Amublansla hastaneye kaydırılan 22 yaşındaki Osman Suat Sarıhasan'ın yaşamını yitirdiği öğrenildi. Baba Ayhan Sarıhasan'ın durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.
       

Anne Aylin ve kızı İlknur Sena da ilk tedavilerinin yapılmasının ardından ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Dalgıçlar tarafından yeri belirlenen ve kıyıdan yaklaşık 15 metre ileride bulunan otomobil itfaiye ekipleri tarafından denizden çıkartıldı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler