YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son işlerinde suçüsü
Son işlerinde suçüsü
16 Şubat 2010 16:24
Sevgililer Günü'nde kuyumculara dadanan hırsızlar yakalandı

Müşteri gibi girdikleri 6 ayrı kuyumcudan altın bilezik hırsızlığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2'si kadın 3 kişi adliyeye sevk edildi. Son işlerinde suçüstü yakalanan zanlıların, 4 ayrı kuyumcu güvenlik kamerası tarafından hırsızlık yaparken saniye saniye görüntülendikleri belirlendi.
 

Kuyumcuların 14 Şubat Sevgililer Günü yaşanan kalabalığı fırsat bilerek Maltepe'de farklı kuyumcu dükkanlarına girip çıkan 2 kadının hareketlerinden şüphelenen güven timleri, bu kişileri yakın takibe aldı. Kuyumcu dükkanından altın bilezik çaldıkları görülen 2 kadın dışarıda kendilerini bekleyen otomobile binecekleri sırada aracın sürücüsü ile birlikte gözaltına alındı.
 

Kadınların çıktığı kuyumcu dükkanı güvenlik kameralarının incelenmesinde zanlıların müşteri gibi girdikleri dükkanda satıcıyı oyaladıktan sonra bilezik çaldıkları görüldü.
 

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülerek ifadelerine başvurulan Teyze Şeker K. ile yeğenleri Ceylan K. ve Musa K.'nın aynı yöntemle çeşitli ilçelerde 5 ayrı kuyumcudan daha altın bilezik çaldıkları tespit edildi.
 

Zanlıların benzer hırsızlıkları yaptığı kuyumcu dükkanlarından 4'ünde güvenlik kameralarınca görüntülendikleri ortaya çıktı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, çıkışta kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına küfürler savurdu. Teyze Şeker K., basın mensuplarına çantasını fırlattı, atmak için ayakkabısını çıkartmaya çalıştı. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler