YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son 51 yılın en soğuk günlerini yaşıyorlar!
Son 51 yılın en soğuk günlerini yaşıyorlar!
09 Ocak 2015 11:14
Hava sıcaklığın mevsim normallerinin 10 derece altında seyrettiği ve son 51 yılın en soğuk günlerini yaşayan İzmir'de, kent merkezindeki süs havuzları, şelaleleri ve dereler buz tuttu.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün gece İzmir kent merkezinde en düşük sıcaklık sıfırın altında 4 derece ölçüldü. Kentteki süs havuzları ve şelaleler buz tutarken, bu duruma alışkın olmayan İzmirliler, donan şelale ve havuzlarının önünde fotoğraf hatıra çektirdi. 

İzmir'de doğup, büyüdüğünü ifade eden Behçet Becerikli, AA muhabirine, soğuk havanın etkisiyle kentte alışık olmadıkları görüntülerle karşılaştıklarını belirterek "Eskiden soğuk günler gördük ama böylesini ilk kez görüyorum" dedi. 

Yaklaşık 20 yıldır İzmir'de yaşadığını belirten Volkan Demir de "İzmir'in son yıllarda gördüğü en büyük soğuğu yaşıyoruz, bu şelale de dondu. Daha önce burayı hiç böyle görmemiştim" diye konuştu.

İzmir'de öğretmenlik yaptığını söyleyen Tuba Nayman ise "Kar görmüyorduk, kar manzarası çok güzel, beni şaşırttı. Hatta az önce hatıra olsun diye manzara ile 'selfie' çektim" ifadesini kullandı. 

Meteoroloji verilerine göre ocak ayı sıcaklık ortalaması gündüz 12, gece 6 derece olan kent merkezinde, dün gece sıcaklık sıfırın altında 5 derece ölçüldü. İzmir kent merkezinde en düşük sıcaklık 18 Ocak 1964'te, sıfırın altından 6,4 derece olarak ölçülmüştü.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler