YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Somali için 72 saat canlı yayın
Somali için 72 saat canlı yayın
22 Ağustos 2011 17:32
Yerel radyo programcısı Somali'ye yardım için 72 saat canlı yayın yaptı.

Bartın'da yerel radyo programcısı Yavuz Tuncer, açlık ve kuraklıkla boğuşan Somali halkına yardım toplamak için 72 saat uyumadan yaptığı programını tamamladı.

Türkiye Kızılay Derneği Bartın Şube Başkanı İsmail Çakır yaptığı açıklamada, derneklerin desteğiyle Somali için radyoda başlatılan yardım kampanyasının ilgi gördüğünü söyledi.

Radyo programcısı Tuncer'in kampanyanın simgesi olarak 3 gün uyumadan canlı yayında kaldığını anlatan Çakır, şöyle dedi:

''Bu kampanyayla Somali'de yaşayan halkın yanında olduğumuzu gösterdiğimizi düşünüyoruz. Canlı yayınımızda makbuz karşılığı aldığımız yardımların miktarı 3 bin 700 liradır. Cep telefonu mesajlarıyla yapılan yardımlar ve banka hesabına yatan miktar henüz belirlenmedi. Kampanyamız canlı yayın olarak bitmiş olsa da yardımlaşmamız bitmiş değil. Kızılay olarak çalışmalarımız her zaman devam edecektir.''

Programcı Tuncer de kampanya süresince halkın yayın yaptıkları Yalı mevkisindeki çadırı ziyaret ettiğini ifade ederek, ''Canlı yayın esnasında zaman zaman zorlandım ama kampanyanın amacına ulaşması için pes etmeden programa devam ettim. Siyasi, bürokrasi ve halktan büyük destek gördüm. Beni uykusuzluğa rağmen zinde tutan etkenlerden biri de bu oldu'' diye konuştu. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler