YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sn. Abonemiz cinsiyet kriterine uygun değilsiniz"
"Sn. Abonemiz cinsiyet kriterine uygun değilsiniz"
25 Nisan 2013 14:07
Cep telefonuna bir GSM şirketi tarafından “Sayın abonemiz cinsiyet kriterine uygun değilsiniz” mesajını alan Antalya'nın Alanya ilçesinde bir vatandaş, şok oldu.

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir vatandaş, cep telefonuna bir GSM şirketi tarafından gönderilen, “Sayın abonemiz cinsiyet kriterine uygun değilsiniz” yazılı bilgilendirme mesajından rahatsızlık duyduğunu belirterek, Tüketici Hakları Derneği (THD) Alanya Şubesi'ne başvurdu.

Edinilen bilgiye göre, 20 Nisan'da cep telefonuna gelen, "Sayın abonemiz cinsiyet kriterine uygun değilsiniz" yazan bilgilendirme mesajını gören izolasyon ustası Alaattin Alav (41) şoke oldu. Mesaj üzerine GSM operatör firmasının müşteri hizmetlerini aradığını ifade eden Alav, temsilci tarafından kendisine, "Sistem hatası olmuş" denildiğini söyledi.

"Arkadaşlarım alay etti"

Olaydan 4 gün sonra, duyduğu rahatsızlık üzerine THD Alanya Şubesi'ne başvurarak, dava açma hakkı olup olmadığını soran Alav, "Müşteri temsilcisini aradığımda bana sistemden aynı mesajı okudu ve sistem hatası olduğunu söyledi. Beni arayarak bir özür bile dilemediler. Moralim bozuldu. Arkadaşlarım benimle alay etti. Daha sonra dava açma hakkım olup olmadığını öğrenmek için Tüketici Hakları Derneği'ne geldim" dedi.

"Bu tür mesajlar moral bozar"

THD Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan ise yaptığı açıklamada, "Ciddi bir kurumun sisteminde böyle bir sorgulama niçin yapılır anlaşılır gibi değil. Bu tür kurumların ciddi olarak gerek fiyatlandırmada, gerekse de bu tür mesajlarda kendini yeniden gözden geçirmesi gerekir. Gece siz uyurken dahi sistem size otomatik mesaj atıyor. İnsanları rahatsız eden bu durumun önüne geçilmesi lazım. Vatandaş inşaatta çalışıyor. Birdenbire morali bozulsa, o inşaatta başına bir kaza gelse ne olacak? Bu tür mesajlar bir anda insanların moralini bozar. Bunlar affedilecek kusurlar değil. Avukatlarımıza danışıp bu konuda ne yapabileceğimize karar vereceğiz" şeklinde konuştu.

 

İHA

14:46
 // Senmisin o sms i gönderen
İnşaatçı abimiz durumu biraz abartmış galiba. Ne yani erkek olma cinsiyetinden başka, diğer cinsiyet aşağılık bir durummu? Allah seni ne olarak yaratmışsa o'sun. Sen onlara aldırma. Ha bu dava işinden sana ekmek çıkmaz, boşuna uğraşma. Spam sms lerden hepimiz rahatsızız. Bu konuda tüketiciler derneği ile dirsek teması kurabiliriz....
25 Nisan 2013 14:46
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler