YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sivas'taki toprak kayması: 3 ölü
Sivas'taki toprak kayması: 3 ölü
31 Aralık 2015 13:36
Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde, sulama hattı çalışması sırasında toprak kayması sonucu hayatını kaybeden 3 işçiden 2 kardeşin cenazeleri, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde toprağa verildi.

Yaşamını yitiren 3 çocuk babası Kalender (41) ve 2 çocuğu olan Muhterem Ballı'nın (38) cenazeleri, Kadirli Belediyesine ait araçla İlbistanlı köyündeki babaevine getirildi.

Cenaze aracının gelişi sırasında yakınları ve vatandaşlar gözyaşı döktü.

Evlerinin yanında kılınan cenaze namazı ve helallik alınmasının ardından iki kardeşin cenazeleri, 11 ay önce vefat eden babalarının Hacılar Mezarlığı'ndaki kabrinin yanına defnedildi.

Ballı kardeşlerin iş arkadaşı Ahmet Yastı, AA muhabirine, olayın yaşandığı gün işin son aşamasına gelindiğini belirterek, hayatta kalmaları durumunda yeni yıla aileleriyle gireceklerini söyledi.

Kardeşlerin akrabası Tahsin Topçuoğlu da Kalender ve Muhterem Ballı'nın her işe birlikte gittiklerini anlatarak, "Ekmek parası için gurbete gidip çalışıyorlardı. Muhterem ev parası biriktiriyordu. Ev yaptıracaktı. Çalışmaya her zaman birlikte giderlerdi. Ölüme de birlikte gittiler" dedi.

Muhterem Ballı'nın 10 yaşındaki kızı Lale Sultan da babasının hem ekmek parası kazanmak hem de ev yaptırmak için çalışmaya gittiğini söyledi.

Salı günü Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde sulama hattı çalışması yapan 2'si kardeş 3 işçi, toprak altında kalarak yaşamını yitirmişti.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler