YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sivas'ta şüpheli paket komedisi
Sivas'ta şüpheli paket komedisi
19 Temmuz 2010 17:56
Sivas'ta kentin ana kavşaklarından bir tanesine konulan şüpheli paket vatandaşlara korkulu dakikalar yaşattı. Çanta fünye ile patlatılmaya hazırlanırken sahibi tarafından bulunduğu yerden alındı.

Edinilen bilgiye göre Sivas'ta kentin işlek caddelerinden olan Dikilitaş Kavşağı'nda bulunan şüpheli paket ihbarı alan polis ekipleri çantanın bulunduğu yere gelerek geniş güvenlik önlemi aldı. Çantanın bulunduğu yerin çevresine güvenlik şeridi çekilirken kavşağa bağlanan yollarda trafik kesildi. Trafiğin kesilmesiyle sürücülerin yönlendirildiği caddelerde trafik yoğunluğu yaşandı. Polis ekipleri güvenlik önlemlerini alırken meraklı vatandaşlar tarafından zor anlar yaşadı. Olay yerine bomba imha uzmanının gelmesinin ardından çanta fünye ile patlatılmaya hazırlanırken çantanın sahibi olduğunu söyleyen bir vatandaş olay yerine gelerek çantayı bulunduğu yerden aldı. İlginç olay karşısında polis ekipleri güvenlik önlemlerini kaldırırken çantanın sahibi olduğunu iddia eden vatandaş ise çantayı bir dershanenin önünde unuttuğunu, oradan geçen bir vatandaşta bomba sanıp buraya getirdiğini söyledi.  

Emniyet ekipleri ise genci uyararak yolları kapattıklarını, vatandaşların mağdur durumda kaldığını daha dikkatli olması gerektiğini söyledi. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler