YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sivas ve Erzincan'da yarın okullar tatil mi? 3 Aralık 2015
Sivas ve Erzincan'da yarın okullar tatil mi? 3 Aralık 2015
02 Aralık 2015 20:58
Sivas ve Erzincan yoğun kar altında. Öğrenciler ise okulların kar tatili girip girmeyeceğini merak ediyor. Sivas ve Erzincan'da yarın okullarda kar tatili var mı? Sivas ve Erzincan'da 3 Aralık 2015'te okul tatil mi?

Sivas ve Erzincan karayolu yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Sivas'ta ve Erzincan'da öğrenciler bu yoğun kar yağışı nedeniyle yarın okulların tatil olup olmayacağını merak ediyor. 3 Aralık 2015'te Sivas ve Erzincan'da okullar tatil olacak mı?

Erzincan ve Sivas'ta öğrenciler hazırda, kar tatilini bekliyor. Sivas'ta öğleden sonra kent merkezinde etkili olan kar yağışı kısa sürede cadde ve sokakları beyaza bürüdü. Peki Sivas Valiliği açıklama yaptı mı? Yarın Sivas'ta okullar tatil mi? İşte cevapları...

Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan için okulların tatil edilip edilmeyeceği hakkında henüz bir açıklama gelmedi ancak geldiği takdirde sizinle paylaşacağız.

Sivas'ta öğleden sonra kent merkezinde etkili olan kar yağışı kısa sürede cadde ve sokakları beyaza bürüdü. Sivas'ta sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı öğleden sonra etkisini artırdı. Tipi ile birlikte etkili olan kar yağışı, vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oldu, trafik akışı da yavaşladı. Şehirlerarası yollarda ise ani kar tutması nedeni ile hazırlıksız yakalanan sürücüler zor anlar yaşadı. Sivas-Kayseri karayolu Koyuncu mevkisinde kayan bir TIR'ın makaslaması sonucu ulaşımda aksaklıklar yaşandı. Kar yağışı ile birlikte Karayolları ekipleri yollarda çalışma başlattı. Kent merkezinde yağışı fırsata çevirenler ise fotoğraf çekerek kartopu oynadı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 2 derece olarak ölçüldüğü kentte yarın da kar yağışının aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere yurt genelinde 2 ila 8 derece azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz ile Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 13
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 15
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların; öğle saatlerinde kıyı kesimlerinde, akşam saatlerinde il genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor) 19
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, doğu ilçeleri aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (Yağışların; akşam saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor) 15
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmurlu 6
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (Yağışların; yarın sabah saatlerinde doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor) 12
Elazığ, Tunceli, Erzincan'da yoğun kar yağışı gerçekleşecek. Meteoroloji tarafından alınan bilgilere göre Doğu illerinde yoğun kar yağışı bekleniyor. Öğrenciler ise şimdiden okullar tatil edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Peki kar yağışının ardından Elazığ, Tunceli, Erzincan'da okullar tatil edilecek mi?

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler