YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şişli'deki Tayland Başkonsolosluğuna baskın yaptılar
Tayland'ın, kendilerine sığınan Uygur Türklerinin Çin'e teslim etmesini protesto eden bir grup, Şişli'deki Tayland Başkonsolosluğu'na girdi.
Şişli'deki Tayland Başkonsolosluğuna baskın yaptılar
09 Temmuz 2015 / 00:16 Güncelleme: 09 Temmuz 2015 / 02:53

Tayland yönetiminin kendilerine sığınan Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri Çine teslim etmesini protesto eden bir grup 23.00 sıralarında Şişli’deki Tayland Başkonsololsuğu önünde toplandı. Burada bir süre sloganlar atarak Tayland yönetimini protesto eden grup basın açıklaması yaptı.

Tayland Bayrağını indirdiler

Tayland yönetiminin Doğu Türkistanlı Uygur Türklerini Çine teslim etmesine tepki gösteren grup açıklamanın ardından konsolosluk bahçesine girerek Tayland bayrağını indirdi. Hızlarını alamayan grup üyeleri daha sonra taş ve sopalarla konsolosluk binasına saldırmaya başladı. Cam ve kapıları kıran gruptakiler bina içerisine girdi. Buradaki bazı klasör ve dosyaları alan grup üyeleri bunları dışları attı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisler grubu uzaklaştırdı.

9 kişi tutuklandı

Şişli Zincirlikuyu'daki Kore Şehitleri Caddesi Mithat Ünlü Sokak'taki başkonsolosluğun da yer aldığı binanın önünde toplanan gruptakiler namaz kılıp, dua etti. Sokağı çevreleyen çevik kuvvet polisleri dua sonrasında gruptakileri gözaltına almak istedi. Gruptakilerden bazıları konsolosluğu kendilerinin taşladığını söyleyerek, gözaltına alınmalarını talep etti. Bu kişilerden 9'u gözaltına alındı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler