YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ta yol kesen teröristlere tepki
Şırnak'ın Cizre ilçesinde, yolları ulaşıma kapatmak için araçların kontak anahtarlarına el koyan PKK'lı teröristlere vatandaşlar tepki gösterdi.
Şırnak'ta yol kesen teröristlere tepki
07 Kasım 2015 / 15:20 Güncelleme: 07 Kasım 2015 / 18:15

Yüzleri kapalı bir grup silahlı terörist, gece saatlerinde Nusaybin Caddesi'nde yol kesip araçları durdurdu. Teröristlerin, sürücü ve yolcularını indirdikleri araçların kontak anahtarlarına el koyması sonucu Yafes, Nusaybin ve İdil caddelerindeki yollar ulaşıma kapandı.

1-20151107181013.jpg

Teröristlerin eylemi nedeniyle İdil-Nusaybin karayolunda ulaşım sağlanamazken, teröristler, biber gazı ve basınçlı suyla olaya müdahale eden polis ekiplerine de molotofkokteyli ve havai fişeklerle saldırdı.

2-679.jpg

Sürücü ve yolcuların yanı sıra ilçe halkının da büyük mağduriyet yaşadığı eylemin ardından araçlarının kontak anahtarları ellerinden alınan vatandaşlar olaya tepki gösterdi.

3-368.jpg

Sürücüler, olaylar sırasında herhangi bir zarar görmemesi için araçlarının başından ayrılmazken, aynı bölgede iş yerleri bulunan çok sayıda esnafın da kepenk açamadığı görüldü.

4-207.jpg

Teröristlere tepki gösteren vatandaşlar, yaşadıkları mağduriyetin son bulmasını isteyerek, "Bu son derece adaletsiz bir durum. Dün geceden bu yana araçlarımız burada. Hastamız var, hastaneye götüremiyoruz. Seyehat özgürlüğüne bile engel oluyorlar. Bu tür olayların yaşanmasını istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

AA

men dakka dukka
 // Murat ersen
Eee yavrum seçimlerde ful bu alçaklara oy verdiniz. Bu size az bile. Bu kafa ile giderseniz bugünleri bile arayacaksınız....
07 Kasım 2015 19:34
1
 // 1
Vur emri vermeyi ne zaman düşünüyorsunuz iki teröristin yaşamı mi yoksa mağdur. olan binlerce vatandaş mi bi seçim yapın artık hangi taraftasiniz ordaki terörist in daha fazla hakkı var gibi gözüküyor. ......
07 Kasım 2015 19:07
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler