YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ta YDG-H operasyonu
Şırnak'ta YDG-H operasyonu
02 Ağustos 2015 15:20
Şırnak'ın Cizre İlçesi’nde, dün akşam özel harekat timlerinin de katıldığı operasyon yapıldı.

Sabaha kadar süren operasyon kapsamında, ablukaya alınan mahallelerde tespit edilen evlere baskınlar düzenlendi. Ablukaya alınan mahallede gece boyunca silah sesleri duyuldu.

Cizre’de 2 haftadan bu yana hemen her akşam yüzü kapalı ve eli silahlı PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyelerinin yol kesip eylem yapması ve polise saldırı düzenlemesi, güvenlik güçlerini harekete geçirdi. Dün akşam Nur Mahallesi’nde, çok sayıda özel harekat timleri ve terörle mücadele ekiplerinin de katıldığı büyük bir operasyon başlatıldı.
 
Polis zırhlı araçlarıyla yapılan operasyonda, güvenlik güçlerini mahalleye sokmak istemeyen yüzü maskeli YDG-H üyeleri polise, havai fişek, molotof kokteyli ile saldırdı. Mahalle girişlerine hendeklerin kazıldığı ve barikatların kurulduğu mahallede direnişle karşılaşan polis, gaz bombaları ve tazyikli su ile YDG-H’lileri dağıttı. Güvenlik güçlerinin mahalleye girmesinden sonra sabah saatlerine kadar süren operasyon kapsamında zaman zaman silah ve patlama sesleri duyuldu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler