YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak’ta vatandaştan güvenlik güçlerini gülümseten not
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun sürdüğü Şırnak'ta güvenlik güçleri, arama yaptıkları evlerde vatandaşlar tarafından bırakılan ilginç notlarla karşılaşıyor. Fareden korkan bir vatandaşın notu ise güvenlik güçlerini gülümsetti.
Şırnak’ta vatandaştan güvenlik güçlerini gülümseten not
16 Mayıs 2016 / 15:38 Güncelleme: 16 Mayıs 2016 / 16:00

Şırnak kent merkezinde PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için polis ve asker tarafından müşterek yürütülen ve 14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu" devam ediyor.

Güvenlik güçleri ile teröristler arasında Bahçelievler, GaziPaşa ve İsmet Paşa mahallelerinde çatışmalar yaşanıyor. Terörle mücadele timleri, operasyonların tamamlandığı bölgelerde ev aramaları gerçekleştiriyor.

"EVİMİ EVİNİZ GİBİ KULLANABİLİRSİNİZ"

Güvenlik güçleri, operasyonların tamamlandığı Gündoğdu, Yeşilyurt, Dicle, Cumhuriyetve Yeni mahallelerinde teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcıları tespit etmek amacıyla ve teröristlerin saklanma ihtimaline karşın arama tarama faaliyetlerini sürdürüyor.

Gündoğdu Mahallesi'nde bir eve giren timler, evin giriş bölümünde duvara asılı şekilde üzerinde "hoş geldiniz" yazılı not buldu. Terör yüzünden evini terk etmek zorunda kalan vatandaşın notunda şu ifadeler yer aldı: "Sekiz çocuğum var, evde kiracı olarak yaşıyorum, evimi eviniz gibi kullanabilirsiniz, benim misafirimsiniz. İstediğiniz gibi hareket edebilirsiniz, saygılar sevgiler, ömür boyu başarılar."

FAREDEN KORKAN EV SAHİBİNİN İSTEĞİ

Aynı mahallede başka bir binada arama yapan güvenlik güçleri, ev sahibinin iki ayrı noktaya koyduğu notlarla karşılaştı. "Abiler Allah sizi sağ salim annenize babanıza kavuştursun" diye başlayan birinci notta, "Lütfen kapıyı açtığınızda kapıyı geri kapatın çünkü kömürlükte fareler var. Fareden çok korkuyoruz, lütfen." ifadeleri yer aldı.

Evin ikinci bölümünde üzerinde gülümseyen yüz çizili notta da "Allah sizi korusun, çocuğunuza kavuştursun, lütfen gene kapıyı kapatın çünkü fareler içeriye gelmesinler,ben fareden çok korkarım." ifadelerinin yazılı olduğu görüldü. Evde aramayı gerçekleştiren güvenlik güçleri, ev sahibinin isteğini yerine getirerek tüm kapıları kapattıktan sonra binadan ayrıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler