YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ta şehitler için mevlit okutuldu
Şırnak'ta şehitler için mevlit okutuldu
03 Temmuz 2016 23:53
Şırnak'ın Silopi ilçesinde, AK Parti Şırnak Kadın Kollarınca verilen iftar yemeği sonrası şehitler için mevlit okutuldu.

Özel bir tesistedüzenlenen programda, AK Partili kadınlar, oruçlarını açıp ardından şehitler için Kürtçe okutulan mevlide eşik etti.

AK Parti Şırnak İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan, yaptığı açıklamada, terör olayları nedeniyle evlerinden uzakta olan kadınları bir araya getirmek ve şehit olan polisler ile askerler için mevlit okutmak için program düzenlediklerini söyledi.

Ramazanda ihtiyacı olan 15 bin kişiye yardım çeki dağıttıklarını belirten Atan, Yeşeren Gençlik Derneği aracılığıyla da 2 bin kişiye Kuran-ı Kerim ve Şal hediye ettiklerini dile getirdi.

Atan, terör olaylarından etkilenen çocuklara yaklaşık bin 500 civarında oyuncak dağıttıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bugün bizler evlerimizden uzak bir şekilde ramazan ayını geçirdiysek bunun tek sebebi terör örgütüdür. Bizler çocuklarımızı çok iyi yetiştirmeliyiz. Çocukların elinde silah değil kalem olmalıdır. İnşallah en kısa zamanda Şırnak ilimize geri döneceğiz ve kentimiz yeniden inşa edilecektir.Türkiye çok büyük bir devlettir, devletimiz teröristlerin yakıp yıktığı yerlerin yerine en kısa zamanda yenilerini yapacaktır. Memleketimize çok şehit verdik, en son dünde Beytüşşebap'ta bir Mehmetçiğimizi maalesefşehit verdik. Umut ediyorum ki inşallah bu topraklarda bir daha şehit haberi duymayız. Biz de bugün şehitlerimiz için mevlit okuttuk."

Atan, konuşmasının ardından bazı kadınlara Kuran-ı Kerim ile Şal, çocuklara ise oyuncak hediye etti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler