YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak’ta operasyonların yüzde 91’i tamamlandı
Şırnak’ta operasyonların yüzde 91’i tamamlandı
21 Mayıs 2016 15:00
Şırnak’ta teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcılar ve çatışmalar yüzünden taş üstünde taş kalmadı. Kentteki operasyonların yüzde 91’inin tamamlandığı öğrenildi.

Şırnak kent merkezinde PKK’lıların yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların kapatılması ve barikatların kaldırılması amacıyla 14 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı 68’inci gününde devam ediyor. Kentte, yasakla birlikte asker ve polisin katılımıyla başlatılan “Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifçi Operasyonu” da aralıksız sürüyor. İhlas Haber Ajansı (İHA), teröristlerden arındırılan ancak arama çalışmalarının sürdüğü Şırnak kent merkezindeki mahalleleri görüntüledi. 

KENT HARABEYE DÖNDÜ 

Yeşilyurt, Gazipaşa, Dicle, Cumhuriyet ve İsmetpaşa mahallelerinde başta cami, sağlık ocağı, okul ve kamu binalarının olmak üzere neredeyse tüm binaların kullanılamaz hale geldiği görüldü. Birçok binanın yerle bir olduğu kentte, gerek teröristlerin tuzakladığı patlayıcılar gerek çatışmalar gerekse teröristlerin bulunduğu alanların ağır silahlarla vurulması nedeniyle neredeyse taş üstünde taş kalmadı. Kentin harabeyi andırması yaşanan çatışmaların şiddetini gözler önüne serdi. 

SICAK ÇATIŞMALAR YAŞANIYOR 

Öte yandan, çemberin her geçen gün biraz daha daraldığı kentteki operasyonların yüzde 91’i tamamlandı. Yeni ve Bahçelievler mahallelerinde yoğunlaştırılan operasyonlarda, güvenlik güçleri teröristlere sık sık “teslim ol” çağrısında bulunuyor. Çağrıya uymayan teröristler güvenlik güçlerine ateşle karşılık verirken, zaman zaman sıcak çatışmalar yaşanıyor.  68 günde 407 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiği kentte, bin 90 el yapımı patlayıcı imha edildi.  

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler