YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ta olaylı gece
Şırnak'ta olaylı gece
15 Mayıs 2014 05:26
Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde yol kesip kimlik kontrolü yapan göstericilere polis gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti.

Göstericilerin attığı havai fişek ve molotof kokteyllerden polis araçları alev aldı. Polisin attığı gaz bombasının düştüğü bir evdeki vatandaşlar  zor anlar yaşadı.

Cizre'nin Dörtyol ve Otogar mevkiinde toplanan aralarında yüzleri maske ile kapalı kişilerinde bulunduğu gruplar, Soma'da yaşanan faciada maden işçilerin ölmesini protesto etti. Yoldan geçen araçları durdurup yolcular üzerinde kimlik kontrolü yapan göstericilere polis ekipleri tazyikli su ve gaz bombası ile müdahale etti. Göstericiler polis ekiplerine havai fişek, molotof ve taşla karşılık verdi. Atılan molotoflardan alev alan polis araçları TOMA'lardan sıkılan su ile söndürüldü.

Saldırganlar gruplar polisin müdahalesiyle Sur Mahallesi'nin ara sokaklarına kaçarken poliste kaçanları takip etti. Burada polisin attığı bir gaz bombasının isabet ettiği evde bulunanlar zor anlar yaşadı. Bir kadın iki çocuğuyla sokağa çıkarak gözyaşları arasında polislerden gaz bombası atmamalarını istedi. Polisler, kadını sakinleştirip evine gönderdi.

Cizre'de polis ile göstericiler arasındaki olaylar gece geç saatlere kadar sürdü.

 

DHA

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler