YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ta bombalı saldırı
Şırnak'ta bombalı saldırı
21 Kasım 2013 21:34
Şırnak’ın Cizre ilçesinde korucu başının evine el yapımı bomba atıldı.

Cizre’de Konak Mahallesi Sanayi Sitesi mevkiinde bulunan korucu başı Emin Negiz’in evine el yapımı bomba atıldı. Olayda ölen ve yaralanan olmazken mahallede büyük bir panik yaşandı.

Konak Mahallesi Sanayi Sitesi mevkiinde ikamet eden korucu başı Emin Negiz’in evine kimliği belirsiz kişi veya kişilerce el yapımı bomba atıldı. Bomba büyük bir gürültü ile patlarken, Negiz ve ailesi saldırıdan yara almadan kurtuldu. Bombanın patlamasının ardından Negiz, saldırganları olay yerinden uzaklaştırmak için havaya bir el ateş açtı. Yaşanan olayın ardından olay yerine zırhlı araçlarla çok sayıda polis ve sağlık ekibi gönderildi.

Olay yerine gelen güvenlik güçleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Alınan güvenlik önlemlerinin ardından olay yeri inceleme ekipleri evin içinde ve çevresinde geniş çaplı inceleme yaparken, polis saldırganları yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı.
Büyük bir gürültü ile dışarı fırladığını ifade eden korucu başı Emin Negiz, "Bombanın patlaması ile birlikte deprem olduğunu sandım. Çocuklarım hiçbir şeyi göremedi sadece bahçeden duman yükseldiğini gördüler. Dışarı çıkmamla birlikte havaya bir el ateş açtım. Her şey aslında ortada. Biz ne kadar barış diyorsak onlar bu tür olayları istiyor. Biz sonuna kadar terörle mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Yaşanan olayın ardından polisle birlikte korucular da Negiz’in evinin etrafında güvenlik önlemi alırken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler