YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ta 8 terörist teslim oldu
Şırnak'ta 8 terörist teslim oldu
07 Kasım 2014 14:11
Genelkurmay Başkanlığınca, Şırnak'ın Silopi ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu 8 teröristin silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgilere yer verildi.

Açıklamaya göre, dün bölücü terör örgütü mensubu 8 terörist, Şırnak Silopi'de silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde de Suriye'den yasa dışı yollarla Türkiye'ye giriş yapan, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist, silahsız ve teçhizatsız olarak yakalandı ve adli tahkikat başlatıldı.

Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Şırnak Uludere'de 48'inci Hudut Tugay Komutanlığı Beyaz Tepe Üs Bölgesine, hududun Irak tarafından uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldı. Taciz ateşlerine Beyaz Tepe Üs Bölgesinde bulunan unsurlar tarafından, anında karşılık verildi. Olayda, güvenlik unsurlarına herhangi bir zayiat meydana gelmezken, yapılan karşı ateşleri müteakip taciz ateşi kesildi.Hakkari'nin Şemdinli veÇukurca ilçesinde detoplam 46 adet molotof kokteyli bulundu, olayla ilgili adli tahkikat başlatıldı.

AA

Etiketler: , , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler