YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ta 6 terörist etkisiz hale getirildi
Şırnak'ta 6 terörist etkisiz hale getirildi
01 Mayıs 2016 19:20
Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan operasyonlarda 6 terörist öldürüldü. Bu rakamla birlikte bölgede öldürülen terörist sayısı 281'e yükseldi.

Şırnak'ta terör örgütüne yönelik devam eden operasyonda dün 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dünkü önemli yurt içi olaylara ve günlük faaliyetlere ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Şırnak'ta devam eden operasyonda 6 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi, bir terörist teslim oldu. Kentteki operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 281 olarak açıklandı. 

Öte yandan Mardin'in Nusaybin, Artuklu ilçeleri ile Şırnak'ın Uludere ve Silopi ilçelerinde çok sayıda mühimmat, silah ve patlayıcı ele geçirildi. Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 5 terör örgütü mensubu da güvenlik güçlerine teslim oldu.

Türkiye'ye girmeye çalışan 2 DAEŞ üyesi yakalandı

Kilis'in Elbeyli ilçesinde ise Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan, 2 yabancı uyruklu terör örgütü DAEŞ üyesi yakalandı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı unsurlarınca, yasa dışı yollarla Suriye'den ülkeye girmeye çalışan 274, Türkiye'den de bu ülkeye geçme girişiminde bulunan 5 kişi yakalandı.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler