YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnaklılar PKK'ya karşı askere siper oldu
Eşi ve çocuklarıyla hastaneden dönerken yolu terör örgütü PKK mensuplarınca kesilen ve aracından indirilen bir uzman çavuş, Şırnaklı vatandaşlar tarafından kurtarıldı.
Şırnaklılar PKK'ya karşı askere siper oldu
03 Eylül 2015 / 21:20 Güncelleme: 04 Eylül 2015 / 09:56

Olay Şırnak'ta Ömer Kabak Meydanı'nda yaşandı. Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığında görev yapan ve ismi açıklanmayan bir jandarma uzman çavuş, çocuklarını da yanına alıp, rahatsızlanan eşini hastaneye götürdü.

Şırnak Asker Hastanesindeki muayenenin ardından ailesiyle birlikte şehir merkezine dönen uzman çavuşun yolu, Ömer Kabak Meydanı'ndan geçerken, bölücü terör örgütü PKK mensubu 4 kişi tarafından kesildi. Bu sırada silahına davranan uzman çavuş, ailesini düşünerek elini silahtan çekti.

Yola geçici engel atan silahlı 4 terörist, uzman çavuşu arabadan indirdi. Araçtan inip kocasının yanına gelen uzman çavuşun eşi, "Öleceksek beraber ölelim" diyerek, teröristlere direndi. Uzman çavuşun çocukları ise olan biteni korku dolu gözlerle arabadan izlediler.

Vatandaşlar müdahale etti

Bu sırada Ömer Kabak Meydanı'nda yaşananları izleyen vatandaşlar, uzman çavuş ve ailesini korumak için müdahale etti. Ailenin etrafında toplanan bir grup vatandaş, eli silahlı teröristlere direnmeye başladı. Teröristler, sayısı bir anda artan vatandaşları korkutmak için havaya ateş etti. Vatandaşlar, bu kargaşadan yararlanarak jandarma uzman çavuş ve ailesini, bir araca bindirip meydandan uzaklaştırdı.

Şırnaklı vatandaşlar sayesinde kurtulan Jandarma Uzman Çavuş, bölgeden uzaklaştırılırken PKK'lıların arkadan ateş açması sonucu, hafif şekilde yaralandı. Vatandaşlar, ellerindeki silahlara rağmen direndikleri teröristleri bölgeden uzaklaştırdı.

Olayın ardından bölgeye gelen emniyet ve jandarma ekipleri, teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlattı.

1
 // 1
Benim anlamadigim bu teröristler bu kadar rahat yol kesip vatandaşların da bulunduğu merkezi bir yerde nasıl bu kadar rahat olabiliyor bizim vergilerimizle onların elektriği ödeneceğine güvenlik unsurlarının güçlendirilmesi bu hususta daha verimli olmaz mı?Allah razı olsun oradaki vatandaşlardan devletin yapamadığını onlar yapmış bizimkiler anca kağıttan ucak atsınlar......
03 Eylül 2015 22:44
Helal olsun
 // Azmi
Duyarlı iyi vatandaşlarımızın azrtması Rabbimden niyazımızdır Allah zulmun karşısındaduran lardan razı olsun...
03 Eylül 2015 Perşembe 21:35
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler