YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ın yüzde 65'i hendek ve barikatlardan temizlendi
Şırnak'ın yüzde 65'i hendek ve barikatlardan temizlendi
27 Nisan 2016 16:23
Şırnak'ta 14 Mart'tan bu yana uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamında PKK'lılara yönelik düzenlenen operasyonlarda kent merkezinin yüzde 65'inde hendek ve barikatlardan kaldırıldığı açıklandı.

Şırnak kent merkezinde hendek kazan, barikat kuran PKK'lıların etkisiz hale getirilmeleri için 14 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı kapsamında düzenlenen Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi Operasyonu 44'üncü gününde devam ediyor. 

Jandarma ve polis özel harekat timleri ile geçici köy korucularının ortak yürüttüğü operasyonlarda, kent merkezinde kazılan hendek ve kurulan barikatların yüzde 65'i temizlenirken, bu süre içerisinde 258 PKK'lı etkisiz hale getirildi. 

Şimdiye kadar 2 bin 650 evde yapılan aramalarda tespit edilen 760 el yapımı patlayıcı imha edildi. Yine bu süre içerisinde PKK'lıların patlayıcı tuzakladığı 150 barikat kaldırılırken, 25 çukur da kapatıldı. 

Kent merkezinin yüzde 65'i patlayıcılardan temizlenirken, kent merkezinde halen güvenlik güçlerinin girmediği sadece 3 mahalle kaldığı bildirildi. 

Operasyonlar sırasında PKK'lılar, terkettikleri evleri ateşe vererek, cadde ve sokaklar ile bazı evlerde patlayıcı tuzaklıyor. 

Güvenlik güçleri de el yapımı patlayıcı ve tuzaklara karşı titizlikle hareket ederek, tespit ettikleri patlayıcıları tek tek imha ediyor. 

Kent merkezinde hendek, barikat ve bomba ile tuzaklı olan Yeşilyurt, Gazipaşa, Cumhuriyet ve Dicle mahalleleri PKK'lılardan temizlenirken, İsmetpaşa, Yeni ve Bahçelievler mahallelerindeki operasyonlar devam ediyor.


DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler