YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak ve Silopi'de 170 terörist etkisiz hale getirildi
Şırnak ve Silopi'de terör örgütü PKK mensuplarına yönelik 14 Mart'ta başlayan ve kararlılıkla sürdürülen operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 170'e yükseldi.
Şırnak ve Silopi'de 170 terörist etkisiz hale getirildi
10 Nisan 2016 / 17:16 Güncelleme: 10 Nisan 2016 / 17:17

Şırnak kent merkezinde PKK'lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca 14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu" kararlılıkla sürüyor. 

Yüzde 40'ı tamamlanan operasyon Yeşilyurt, Dicle ve Cumhuriyet mahallelerinde yoğunlaşırken, güvenlik güçleri ile teröristler arasındaki çatışmalar devam ediyor.

Güvenlik güçlerinin ilerlemesini yavaşlatmak isteyen teröristler, tuzakladıkları el yapımı patlayıcıları infilak ettirerek, evlerin duvarlarında açtıkları deliklerden ateş açıyor.

Son 24 saatte 8 teröristin etkisiz hale getirildiği kent merkezindeki operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 167'ye ulaştı. 

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü il merkezine girişlere izin verilmiyor. 

Silopi'de operasyon sürüyor

Silopi'de geçen hafta düzenlenen terör saldırısının ardından güvenlik güçlerinin operasyonu sürüyor.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilçede bugüne kadar 3 terörist etkisiz hale getirildi, 11 el yapımı patlayıcı imha edildi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler