YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sirkeci yaya üst geçidi kaldırılıyor
Sirkeci yaya üst geçidi kaldırılıyor
23 Kasım 2014 07:28
İstanbul'da tarihi Sirkeci üst geçidinin kaldırılması çalışmaları başladı.

İstanbul Fatih'te bulunan tarihi Sirkeci üst geçidinin kaldırılması çalışmaları başladı.

Yerine sinyalli hemzemin geçit yapılacağı açıklandı.

Sirkeci'de Şehir Hatları Vapurları önünde yer alan Sirkeci Yaya Üstgeçidi'nde, yaya güvenliğini sağlama gerekçesiyle kaldırma çalışmalarına başlandı.

Ekipler, 00.00 ile 06.00 saatleri arasında, köprünün kaldırma çalışmalarını yürütecek.

Önümüzdeki Çarşamba günü sabah saat 06.00'ya kadar sürecek çalışmalar nedeniyle, kaldırma işleminin yapılacağı saatlerde, Sirkeci üst geçidinin bulunduğu sahil yolu, araç trafiğine kapalı olacak.

Üst geçidin kaldırılması çalışmaları kapsamında, gece saat 00.00 itibariyle üstgeçidin bulunduğu Ragıp Gümüşpala Caddesi çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

Araç sürücüleri, belediye görevlileri tarafından ara sokaklara yönlendirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

'Kennedy Caddesi-Ankara Caddesi ve Reşadiye Caddesi kesişiminde bulunan, Sirkeci Yaya Üst geçidi; yaya geçişi açısından konforlu olarak kullanılamaması ve sinyalize kavşağa yakın olması nedeniyle, yayaların hemzemin kavşaktan geçişinin engellenememesi sebebiyle, yaya güvenliğini sağlama amaçlı olarak kaldırılıyor.

4 gün sürecek olan çalışmalar; 00:00 ile 06:00 saatleri arasında sahil yolu araç trafiğine kapatılarak gerçekleştirilecek. Köprünün kaldırılmasının ardından, yayaların konforlu geçişlerinin sağlanabileceği, engelli, yaşlı ve çocukluların kullanımına uygun, Sinyalli Hemzemin Geçit Düzenlemesi yapılacaktır.'

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler