YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıra cinneti kanlı bitti
Sıra cinneti kanlı bitti
30 Aralık 2009 17:20
Tarım Müdürlüğü'ndeki sıra kavgası cinayetle sonuçlandı: 1 ölü, 2 yaralı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Tarım İlçe Müdürlüğü önünde sıra bekleme konusunda çıkan tartışma silahlı çatışmaya dönüştü. Çatışma sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 

Olay, saat 15.00 sıralarında İlçe Tarım Müdürlüğü önünde meydana geldi. Destekleme primleriyle ilgili rapor almak için kuyrukta bekleyenler arasında tartışma yaşandı. Tartışan grup, Tarım İlçe Müdürlüğü içinde tartışmayı büyüterek devam ettirdi. Kavgada, ismi henüz öğrenilemeyen zanlı, tartıştığı kişilere kurşun yağdırdı. Saldırıda 48 yaşındaki Abdulkadir Yazmacı hayatını kaybederken, Nadir Yazmacı ve ismi öğrenilemeyen diğer şahıs yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla önce Viranşehir Devlet Hastanesi'ne; ardından durumları ağır olduğu için Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne gönderildiler.
 

Zanlı, olay yerinden kaçamadan yakalandı. Silahlı çatışma üzerine olay yerine çok sayıda vatandaş geldi. Zanlı, Tarım İlçe Müdürlüğü içinde polis tarafından gözaltında tutuluyor.
 

Olayı duyup İlçe Tarım Müdürlüğü önüne gelen Abdulkadir Yazmacı'nın yakınları, otopsi için bekletilen cenazeyi almak istediler. Otopsi yapılmadan cenazenin çıkarılmasına müsaade etmeyen emniyet güçleri ile vatandaşlar arasında tartışma yaşandı. Silahlı saldırganın da içeride olduğunu öğrenen vatandaşlar, kendilerine müsaade etmeyen polisle ve görüntü almaya çalışan basın mensuplarıyla tartıştılar.
 

Olay yerinde bulunan Çevik Kuvvet ekipleri ve polis panzeri kalabalığa müdahale etti. Atılan biber gazlarından vatandaşların yanı sıra çevredeki okulların öğrencileri de etkilendi. Öğrenciler, çevrede bulunan manavdan limon alarak yanmanın etkisini azaltmaya çalıştı.
 

Bölgede gerginlikhalen devam ediyor.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler