YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sınırı geçmek isteyen 8 kişi daha yakalandı
Sınırı geçmek isteyen 8 kişi daha yakalandı
03 Nisan 2015 14:47
Gaziantep üzerinden Suriye'ye geçmek üzere sınıra gelen 8 kişi jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Önceki gün de Rusya uyruklu çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı

Gaziantep'te, Suriye'deki çatışma bölgelerine gitmeye çalıştıkları tespit edilen yabancı uyruklu 8 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Valiliğin'den yapılan yazılı açıklamaya göre, İllegal yollardan Suriye'deki çatışma bölgeleri ile bağlantılı olabileceği tespit edilen, Türk vatandaşı M.A.B, Özbekistan vatandaşı D.R, Tacikistan vatandaşları S.D. ve N.A., Rus uyruklu A.S, K.G, K.Y. ve T.R, adlı şüphelilerin İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 Nisan'da yakalandıkları belirtildi.

Şüpheliler, emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Türk vatandaşı M.A.B, tutuklandı.

Mahkeme, Özbekistan uyruklu D.R, Tacikistan uyruklu S.D. ve N.A, ile Rusya uyruklu A.S, K.G, K.Y. ve T.R. adlı şüpheliler hakkında ise adli kontrol kararı ve yurt dışına çıkış yasağı koydu.

4 kişi de önceki gün yakalanmıştı 

Öncek gün de Gaziantep'te yasa dışı yollarla Suriye'ye geçmeye çalışan Rusya uyruklu 4 kişi gözaltına alındı. Valilikten yapılan açıklamada, Suriye'ye geçmeye çalışan Rusya uyruklu L.A., K.Z., T.K. ve A.T.’nin işlemlerinin ardından sınır dışı edileceği belirtildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler