YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sınırda yine aynı yalan! Türkiye'yi zor duruma sokmak için...
Türk askerinin, Türkiye-Suriye sınırını kaçak geçmek isteyenlere yönelik ateş açtığı ve 8-9 kişinin öldüğü iddiası yalanlandı.
Sınırda yine aynı yalan! Türkiye'yi zor duruma sokmak için...
19 Haziran 2016 / 18:43 Güncelleme: 19 Haziran 2016 / 18:45

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde, Türkiye-Suriye sınırını kaçak geçmeye çalışanlara Türk askeri tarafından ateş açıldığı ve 8-9 kişinin öldüğü ve cesetlerinin Suriye tarafında kaldığı şeklindeki asılsız iddialar askeri kaynaklar tarafından yalanlandı.

Dün 22.30 sularında 60 kişilik bir grubun kanunsuz sınır geçme teşebbüsünde bulundukları öğrenilirken, aydınlatma ışıkları ve sesli ikazlarla rağmen 7-8 kişinin beton duvarın üzerine tırmanarak duvar üzerindeki telleri kesmeye çalıştıkları, bunun üzerine sınır birliklerinin önce havaya sonra da duvarın diplerine ateş açması sonucu şahısların korkarak ormanlık alana kaçtıkları öğrenildi.

Askeri kaynaklar, bu tip asılsız iddiaların amacının Türkiye’yi zor duruma sokmak için ortaya atıldığını belirtirken, sınırı kanunsuz geçmenin normal bir şeymiş gibi gösterilmeye çalışılması ise dikkat çekiyor.

Ayrıca, Lübnan sosyal medyasında Halep kırsalındaki çatışmalarda 3 Türk askerinin Hizbullah örgütü tarafından esir alındığına dair iddialar da askeri kaynaklar tarafından yalanlanırken, Türkiye’nin bölgede askeri olmadığı belirtildi.

YALAN DEĞİL
 // Abdullah
Görüntüler ortaya çıktı. O küçücük çocuklar mı duvara tırmanmış. Allah'tan korkun! Doğru haber yapın. Yanlışı kim yapmışsa yanlış yanlıştır....
20 Haziran 2016 Pazartesi 10:22
 // adl
Bu ortamda Kaçak olarak sinir geçmeye çalışanlar tabiki oldurulecekler yeter artık besledigimiz...
19 Haziran 2016 22:19
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler