YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sınırda sıcak saatler
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında ateş açan bir gruba karşılık verildiğini açıkladı.
Sınırda sıcak saatler
21 Kasım 2013 / 10:30 Güncelleme: 21 Kasım 2013 / 12:27

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Hatay Narlıca, Türkiye-Suriye hududu, 2’nci Hudut Alay Komutanlığı Şht.Çvş.M.Özeker Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde, kaçakçı şahısların, yaklaşık 70-80 adet boş araç ile birlikte 13-15 noktada toplandıkları ve Suriye tarafından da kaçakçı şahısların araçlarıyla birlikte hudut hattına yaklaşmaya çalıştıkları tespit edildiği belirtildi.

Söz konusu gruplara, hudut hattına doğru yaklaşmamaları konusunda uyarılar yapıldığı ifade edilen açıklama şöyle devam etti:

"Ancak kaçakçılar, yapılan uyarıları dikkate almayarak hududa doğru ilerlemeye devam etmişlerdir. Suriye tarafındaki gruptan hudut unsurlarımıza, hedef gözetmeksizin Piyade Tüfeği olduğu değerlendirilen bir silahla ateş edilmiştir. Bu durum üzerine, hudut unsurlarımız tarafından, angajman kuralları çerçevesinde, ateş edilen mevkiye ateşle karşılık verilmiş, müteakiben Türkiye ve Suriye tarafındaki kaçakçılara müdahale edilmiştir. Yapılan bu müdahaleler sonucu, Suriye tarafındaki kaçakçılar bölgeden uzaklaşmış,

Türkiye tarafındakiler ise, hudut hattından 100 m. kadar geri çekilmiş ve 1500 m.lik bir hat boyunca yayılarak kaçakçılık girişimlerine devam etmişlerdir. Hudut unsurlarımız, dağılan gruplara müdahalelere devam ederek, bu grupları da bölgeden uzaklaştırmış ve kaçakçılık girişimlerini engellemişlerdir. Reyhanlı Cumhuriyet Savcılığına, Askeri Savcılığa ve Reyhanlı Kaymakamlığına bilgi verilmiştir"

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler