YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sınırda gerginlik: 1 ölü
Hatay’da son günlerde Suriye sınırında yaşanan kaçak mazot operasyonlarıyla gündeme gelen Reyhanlı’da bir kişi hayatını kaybetti.
Sınırda gerginlik: 1 ölü
07 Ağustos 2013 / 10:17 Güncelleme: 07 Ağustos 2013 / 10:17

Sınırda kaçakçılık yaparken askerlerin dur ihtarına uymadığı iddia edilen İsa İkiz  askerlerin açtığı ateş sonucu ağır yaralandı. Antakya Devlet Hastanesine getirilen yaralı burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İsa İkiz yaralı olarak getirildiği Antakya Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.hayatını kaybettiğini öğrenen yakınları Antakya Devlet Hastanesi acil girişine gelerek burada bulunan doktorlara ve sağlık çalışanlarına tepki gösterdi. Bu sırada konuyla ilgisi olmayan ve hastanede tedavi gören askerlere saldıran İsa ikizin  yakınları hastane önünde kargaşa çıkardı. Olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri askerlere saldıran grubu biber gazı kullanarak dağıttı. 

Olay sonrası çok sayıda çevik kuvvet ve polis ekibi hastane önünde güvenlik önlemi alarak olası gerginliğin önüne geçmeye çalıştı. 

Yaklaşık 3 saat boyunca hastanenin önünde bekleyen isa İkiz’in akrabaları savcının ceset üzerinde yaptığı çalışmanın ardından cesedi tabuta koyarak kendi araçlarıyla hastaneden ayrıldı. 

Cenaze hastaneden çıkarılırken İkizin yakınları “onu Asker Vurdu ifadeleri kullandı. Bu arada İsa İkiz’in abisi Muhammet İkiz’in de geçen yıl kaçak mazot yüklü araçla askerlerden kaçarken yaptığı kaza sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.

İHA

Etiketler: ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler