YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sınırda ‘Duvar’ arbedesi
Sınırda ‘Duvar’ arbedesi
17 Kasım 2013 21:09
Reyhanlı ilçesine bağlı Kuşaklı köyünde, sınır boyuna yapılan duvara tepki gösteren köylüler ile hudut birliğindeki askerler arasında arbede yaşandı.

Kuşaklı Köyü’ne sınır boyuna yapılan duvara tepki gösteren köylülerle askerler arasında arbede yaşandı .Olayların büyümesinin ardından köye takviye güvenlik güçleri geldi. Çıkan arbede sonucu Reşat Cemiloğlu (38), ayağına isabet eden mermi sonucu yaralandı.

Akrabalarının yardımları ile köy çıkışına kadar arabayla getirilen yaralı buradan ambulansa alınarak Reyhanlı Devlet Hastanesinde tedavi edildikten sonra taburcu edildi.Köy Muhtarı Hasan Cemiloğlu ise olayın daha fazla büyümemesi için her iki tarafı sakinleştirmeye çalışırken askerin kendisi ve köy halkına gaz bombası ve taşlarla müdahale etmesine tepki gösterdi.

Köy sakinlerinden Abdurrahman Cemiloğlu, “ Sınır boylarında çekilen duvarın sıfır noktasında olmadığını yaklaşık 400 metre köye yakın olduğunu ve zeytinlerimizin duvarın o bir tarafında kaldığını ifade eden Cemiloğlu, sınırdaki mayınların temizlenmesi halinde köylüye icar bedeli karşılığında verilebilir . ” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler