YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sınırda bekleyen mültecilere müdahale
Sınırda bekleyen mültecilere müdahale
19 Eylül 2015 08:43
Edirne'den Avrupa'ya geçmek için günlerdir bekleyen Suriyeli mülteciler, dün sınır kapısında iki defa durduruldu. Suriyelilerin ülkelerine geçeceğinden korkan Avrupalılar ise olağanüstü önlemler alıyor.

Türk-Yunan sınırını yaya geçerek Avrupa'ya gitmek üzere geldikleri Edirne'de TEM gişelerinde bekletilen Suriyeli mülteciler, dün cuma namazı sonrası sınırı geçmek için yürümeye başladı. Bine yakın mülteci jandarma müdahalesiyle iki kez durduruldu.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'in TEM yolunda birlikte cuma namazı kıldığı mültecileri sosyal medyada yayılan "Almanya 700 bin mülteci alacak" iddiasının harekete geçirdiği öğrenildi. Grubun önü, jandarma ekiplerince kesildi. Yürüyüşlerine izin verilmeyen sığınmacılar otobanda oturarak protesto eylemi yaptı. İstanbul Bayrampaşa'daki Büyük İstanbul Otogarı'nda toplanan mültecilerin bekleyişi ise 4'üncü günde de sürdü. Öte yandan Datça açıklarında 180 mülteci kurtarıldı. Çanakkale açıklarında da botları patlayan 164 göçmen kurtarıldı. 

KÖPRÜYÜ BİLE İŞ MAKİNESİYLE KAPATTILAR 

Göçmenlere sınırlarını kapatan Hırvatistan, mülteci akınını durdurmak için olağanüstü önlemler alıyor. Dün Tuna Nehri üzerindeki ülkeye Sırbistan'dan geçişi sağlayan bir köprü Hırvat askerler tarafından iş makineleri park edilerek kapatıldı. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler