YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şimdi de vapur işgal ettiler
Şimdi de vapur işgal ettiler
13 Ocak 2010 17:55
İzmir'de eylem yapan Tekel işçileri, bindikleri vapuru işgal etti.

Karşıyaka-Konak seferini yapan vapura yolcu gibi binerek Konak'a doğru yola çıkan Tekel işçileri, Konak İskelesi'ne geldiklerinde vapuru işgal edip pankart açtılar. Yaklaşık 500 kişilik grup, yaklaşık 1 saat boyunca vapuru işgal ettiler. İskele önünde geniş güvenlik önlemleri alırken Türk - İş 3. Bölge temsilcisi Mustafa Kundakçı işçilere seslenerek; "Sizler onurlu bir mücadele veriyorsunuz, onurunuz için mücadele ediyorsunuz" dedi. Vapuru işgal ederek eylem yapan işçiler kesinlikle 4'C'yi kabul etmeyeceklerini söyleyerek; "30 gündür Ankara'da eylem yaptık ama Başbakan duymadı. Bu eylemi sesimizi duyurmak için yaptık. 20 yıldır verilen haklarımız geri alınamaz 500 lira maaşı kabul etmeyeceğiz" şeklinde konuştular.
 

Daha sonra vapurdan inen işçiler, Konak Meydanı'na ilerlediler. Burada İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkartılan taşeron işçiler de gruba katıldı. Türk-İş 3. Bölge Temsilcisi Mustafa Kundakçı, Konak'taki Hasan Tahsin İlk Kurşun Anıtı'nın önünde toplanan işçilere seslenerek, asla vazgeçmeyeceklerini ve sonuç alana kadar eylemlere devam edeceklerini söyledi.
 

Basın açıklaması devam ettiği sırada üç işçi gözaltına alındı. İşçiler Konak Meydanı'nda oturma eylemine devam ediyor.İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler