YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silopi'de polisler ve çocuklar futbol oynadı
Güvenlik güçleri tarafından yürütülen operasyonlarla teröristlerden temizlenen Silopi'de hayat normale dönmeye başladı. Güvenlik amacıyla mahallelerde bekleyen polisler, çocuklarla futbol oynayıp, vatandaşlarla çay içti.
Silopi'de polisler ve çocuklar futbol oynadı
04 Şubat 2016 / 23:28 Güncelleme: 04 Şubat 2016 / 23:32

Şırnak'ın Silopi ilçesinin PKK'lı teröristlerden temizlenmesinin ardından, vatandaşlar hayatın normale dönmesi için çalışıyor.

Güvenlik güçlerince yürütülen "Şehit Polis Muhammet Onur" operasyonu ile teröristlerden temizlenen ilçede kazılan çukurlar kapatıldı, kurulan barikatlar kaldırıldı ve tuzaklanan patlayıcılar imha edildi.

Terör saldırılarının bitmesiyle, vatandaşlar da rahat nefes almaya başladı. İlçede güvenliği sağlamak için her mahallede ve sokak başında bekleyen polisler, Başak Mahallesi'nde bir araya geldikleri çocuklarla futbol oynadı.

foto-367.jpg

Güvenlik güçlerine büyük ilgi gösteren çocuklar, maçın ardından polis araçlarının üzerine çıkıp fotoğraf çektirdi. Vatandaşlar da kapatılan çukurlar ve kaldırılan barikatlardan dolayı teşekkür ettikleri polise, çay ikramında bulundu.

Mahallelerde devriye görevi yapan polisler, teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcılar konusunda uyardıkları vatandaşlardan, şüpheli gördükleri her durumu kendilerine bildirmelerini istedi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler