YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silopi’de gerginlik
Silopi’de gerginlik
10 Ağustos 2014 17:35
Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir grup ile IŞİD üyesi sandıkları akli dengesi yerinde olmadığı belirtilen bir kişi arasında kavga çıktı.

Linç etme girişimi jandarmanın müdahalesi sonucu önlenirken, gözaltına alınan kişinin kendilerine teslim edilmesini isteyen grup, Silopi İlçe Jandarma Komutanlığını taşladı.

Edinilen bilgiye göre, Habur Sınır Kapısı yakınlarındaki bir dinlenme tesisine gelen henüz ismi öğrenilemeyen uzun saçlı ve sakallı bir kişiyle bu kişiyi IŞİD üyesi zanneden grup arasında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

Sözkonusu kişinin darp edilmesi sonucu başlayan linç girişimi, jandarma ekiplerinin olay yerine gelmesiyle engellendi.

Jandarma gözaltına aldığı kişiyi Başverimli Jandarma Karakoluna götürürken, karakol önüne gelen grup bu kişinin kendilerine teslim edilmesini istedi. Daha sonra grup, Silopi Jandarma Komutanlığı önünde toplanarak, talebini sürdürdü.

Bunun üzerine HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ile Belediye Başkanı Seyfettin Aydemir Silopi Jandarma Komutanlığına gelerek, bir süre yetkililerle görüştü.

Milletvekili Sarıyıldız çıkışta yaptığı açıklamada, IŞİD üyelerine benzeyen kişinin vatandaşlar tarafından fark edildiğini ve ardından konuya duyarlı vatandaşların tepkisini ortaya koyduğu belirterek, "Şırnak Valiliği ile bağlantı halindeyiz. Savcılık olayı yakından takip edecek" dedi.

Sarıyıldız ve Başkan Aydemir'in grubu sakinleştirme çabalarına rağmen grup, Silopi Jandarma Komutanlığına taşla saldırdı. Bunun üzerine güvenlik güçleri biber gazı ve basınçlı su kullanarak müdahalede bulunarak grup dağıtıldı. İlçe merkezinin çeşitli yerlerinde olaylar yer yer sürüyor.

Öte yandan, jandarmada sorgusu süren şahsın, Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı olduğu ve akli dengesinin yerinde olmadığı belirtildi.

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler