YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silopi'de 800 aileye kurban eti yardımı yapıldı
Silopi'de 800 aileye kurban eti yardımı yapıldı
17 Ekim 2013 09:04
Konya, Ankara ve Gaziantep'ten gelen 50-60 kişilik bir grup, Kimse Yok Mu Derneği Şırnak Şubesi aracılığı ile ihtiyaç sahiplerinin evlerini ziyaret ederek onlara kurban eti, giyim eşyası ve oyuncak yardımında bulundu.

Organizasyona katılanlardan İsmail Aykut, Kurban Bayramı öncesi tespit ettikleri yardıma muhtaç durumda olan yaklaşık 800 aileye kurban eti yardımında bulunulduğunu yapılan yardımların doğu-batı kaynaşmasına vesile olacağını söyledi.

Aykut, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen ailelerin yanlarında getirdiği ve burada kesilmiş olan kurban etlerini Kimse Yok Mu Derneği aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıttığını belirterek, "Burada özellikle kardeşlik köprüsünün pekişmesi hem gelenler için hem burada karşılayanlar için bir kazanç olacak.

Silopi'de bulunan bütün ailelere ulaşmaya çalışıyoruz. Ulaştığımız her aile bizim için bir kazanç olacaktır. İnşallah bu kardeşlik projemiz daha da çok yayılacaktır" diye konuştu. Yardımları dağıtan vatandaşlardan Eyüp Kökmen ise Gaziantep'ten geldiklerini ve dördüncü gelişi olduğunu aktararak, dört yıldır kardeşlik köprüsünü pekiştirmek adına geldiklerini ve her geldiklerinde farklı güzelliklerle, farklı aileler ve farklı kişilerle çok tatlı anılarının oluştuğunu anlattı.

Her gelişlerinde ilçeden farklı sevinçlerle ayrıldıklarını kaydeden Kökmen, "Kardeşlik köprüsünü daha ne kadar pekiştirebiliriz, ne kadar güzelleştirebiliriz, biz onları nasıl anlayabiliriz, onlar nasıl bizi anlayabilir bunları çözüyoruz. Ve bundan çok mutluyuz. İnşallah bunun devamını getireceğiz" dedi.

Gaziantep'ten gelen Kamber Yaşar, Silopi'ye üçünçü gelişi olduğunu belirterek, "Dostluğun ve kardeşliğin birleşmiş olduğuna inanıyorum. Her bayramda buraya geldiğimizde hoş karşılanıyoruz ve çok duygulanıyoruz.

Böyle birlikteliklerin her zaman daimi olmasını istiyoruz"dedi Yardımı alan vatandaşlardan Şirin Boynuz ise Kürtçe yaptığı konuşmasında, Kimse Yok Mu Derneği'ne yapılan yardımlarından dolayı çok teşekkür ettiğini söyledi. 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler