YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silopi teröristlerden temizlendi
Silopi teröristlerden temizlendi
23 Ocak 2016 15:26
Güvenlik güçleri, Silopi'de teröristlerce yürütülen 'organize direnişin' güvenlik kuvvetlerinin başarılı operasyonları ve bölge halkının güvenlik kuvvetlerine verdiği destek ile sona erdiği bildirildi.

Bölgedeki güvenlik birimleri, 10 Ocak 2016 gecesi itibariyle Silopi’de teröristlerce yürütülen 'Organize Direniş'in', güvenlik kuvvetlerinin başarılı operasyonları, bölge halkının Güvenlik Kuvvetlerine verdiği muhteşem desteği ile sona erdirildiğine dikkat çekmekte.

Bunun, "Silopi’de her şey bitti, terörist kalmadı" anlamınıa gelmediği vurgulanarak "Bunun manası şu; Silopi, girilmedik yer kalmayacak tarzda teröristlerden temizlendi. İstenilen hey yere ulaşılabiliyor, aranıyor taranıyor, tuzaklı mayınlar imha ediliyor, yollar düzeltiliyor, hendekler kapatılıyor. Kaçmayı başaramayıp kalan teröristler de zaman içerisinde etkisiz hale getiriliyor. Devlete sığınanlar ise kurtuluyor elbette" denilmekte. 

Yapılan mücadele esnasında, bölgede çok sayıda El Yapımı Patlayıcı ele geçirildi ve imha edildiğine ve edilmeye devam edildiğine dikkat çeken güvenlik birimleri, ancak örgütün; terk edilmiş evlerde, sokak aralarında ve kamu binalarında birçok tuzaklama yaptığının görüldüğü vurgulanmakta.
Her ne kadar bunların büyük çoğunluğu imha edilmiş olsa da, bölgenin yüzde 100 EYP’lerden arındırılmasının zaman alacağı ifade edilerek kaldırımların altına iğne ile oya örer gibi kablo örüldüğü kaydedilmekte.

Bu nedenle, güvenlik güçlerinin bölgedeki temizleme faaliyetlerine devam ettiği belirtilerek halkın gerçekten muhteşem, sabırla temizliği izlediği, sayısız ihbarlara anında güvenlik kuvvetlerinin müdahale ettiği ifade edilmekte. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler