YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silahlı eylem hazırlığındaki örgüt üyesi yakalandı
Silahlı eylem hazırlığındaki örgüt üyesi yakalandı
20 Haziran 2015 21:11
İstanbul’da terör örgütü adına silahlı eylem hazırlığında olduğu iddia edilen bir kişi gözaltına alındı. Sol motifli terör örgütü üyesi tutuklanırken, eylemin içeriğine ilişkin herhangi bir bilgi verilmedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde 19.06.2015 tarihinde sol bir terör örgütüne yönelik olarak gerçekleştirilen operasyon neticesinde örgüt adına silahlı eylem hazırlığı içerisinde olan 1 şüpheli şahıs yakalanmıştır” denildi.

Şüphelinin üzerinde yapılan aramada 1 adet 9 mm çaplı tabanca, 2 adet tabancaya ait şarjör, 89 adet 9 mm çaplı fişeğin ele geçirildiği bildirildi. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen şüphelinin tutuklandığı belirtildi.

BİRBİRİNDEN FARKLI RENK PANTOLONLAR GİYMİŞ

Yakalanan eylemcinin üzerinde birbirinden tamamen farklı renklerde iki pantolon olduğu belirtildi. Bu örgütlerin sık kullandığı bir kaçış yöntemi olarak biliniyor.  Eylemci kaçarken üzerindeki pantolonu ve gömleği çıkartıp atar, alttaki farklı renk kıyafetlerle kaçmaya çalışırdı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler