YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siirt'te uyuşturucu operasyonu
Siirt'te uyuşturucu operasyonu
08 Mayıs 2015 22:03
Siirt'te, bir aracın yakıt deposuna gizlenmiş 6 kilo 440 gram eroin ve 12 kilo 750 gram esrar ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ve Emniyet Müdürü Metin Özkan'ın katılımıyla uyuşturucuyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Vali Tutulmaz ve Özkan, operasyonda ele geçirilen uyuşturucuyu inceledi.

Operasyona ilişkin açıklama yapan Kaçakçılık ve Organize Şuçlarla Mücadele Şube Müdürü İlker Arslan, Siirt'te bugün gerçekleştirdikleri operasyonda, bir öğretmenin kullandığı araçta yüklü miktarda eroin ve toz esrar maddesi ele geçirdiklerini söyledi.

Arslan, uyuşturucu ticaretinin önlenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında şüpheli araç ve kişilere yönelik yapılan uygulama sırasında durumundan şüphelenilerek durdurulan bir otomobilin Emniyet Müdürlüğüne getirilerek, detaylıca arandığını ifade etti.

Aracın benzin deposunda poşetlere yerleştirilerek saklanmış 6 kilo 440 gram eroin ile 24 paket içerisinde 12 kilo 750 gram esrar ele geçirildiğini belirten Arslan, öğretmen olduğu belirtilen sürücü V.E. hakkında "uyuşturucu madde ticareti yapmak ve nakletmek" iddiasıyla işlem yapıldığını belirtti.

V.E'nin işlemlerinin ardından savcılığa sevk edileceğini dile getiren Arslan, uyuşturucunun bulunmasında narkotik detektör köpeği "Ice"den destek aldıklarını belirtti.

 

AA

Etiketler: ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler