YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siirt'te teröristler kız istemeye giden aileye saldırdı
Siirt'te teröristler kız istemeye giden aileye saldırdı
11 Eylül 2015 07:30
Siirt'te terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H üyesi teröristler, kız istemeye giden ailenin araç konvoyuna uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Olayda 2 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Barış Mahallesi, Sürreya Öner Caddesi'nde kız  istemek için Türkan ailesini ziyarete giden Yüknü ailesinin otomobillerinin  bulunduğu sokağın girişi ve çıkışı, terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H'lı  teröristlerce taşlarla barikat kurularak kapatıldı.

Ziyaretin sonunda kız evinden çıkıp araçlarına binen Yüknü ailesinin  fertlerine teröristler uzun namlulu silahlarla ateş etmeye başladı.
 
Olayda, teröristlerin saldırdığı 3 otomobilden 34 ELP 17 ve 56 AP 853  plakalı 2 otomobile yaklaşık 20 kurşun isabet ederken, saldırıda araçta bulunan  damat adayı ve 112 Acil Servis çalışanı olduğu öğrenilen Osman Yüknü (31), yüzüne  cam parçasının isabet etmesi sonucu, teröristlere "biz siviliz" diye bağıran  babası Bedrettin Yüknü (56) elinden ve omzundan yaralandı.
 
Olay yerine gelen polis ekiplerine de ateş eden teröristler daha sonra  kaçtı. Yaralı baba ve oğul, Siirt Devlet Hastanesine kaldırıldı.
 
Evinin önündeki saldırı ile ilgili konuşan İhsan Türkan ise şaşkın  olduğunu ve teröristlere Kürtçe seslendikleri halde ateş açtıklarını söyledi.
 
Araçlara çok sayıda mermi isabet ettiğini belirten Türkan, "Bizim  damadın oturduğu koltuğa kurşunlardan biri sıyırmış, seken cam parçası gözünün  alt kısmına isabet etti. Babası elini çıkararak 'biz siviliz' dediği halde eline  kurşun isabet etti. Olay yerine gelen bir polis aracına da ateş açıldı. Ama kimin  ateş açtığını görmedim. 3 araçtı, biri arkadaydı, onun arkasında barikat yoktu, o  kaçtı. Diğer iki araç isabet aldı" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler