YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siirt'te polis 'Huzur' dağıtt
Siirt'te polis 'Huzur' dağıtt
01 Ekim 2014 16:42
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyqmniyet Müdürlüğü tarafından yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle şehrin farklı bölgelerinde "Huzur uygulaması" başlatıldı.

Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşların daha güvenli bir şekilde alışverişini yapması ve bayramını huzurlu geçirmeleri amacıyla Siirt genelinde 6 bölge ve 3 sabit noktada 4 gün uygulama yapılacak.

Uygulamaları yerinde inceleyen İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, uygulamanın halkın huzuru ve güvenliği için olduğunu söyledi. Bayram öncesi art niyetli olabilecek insanların bu yoğun dönemde faydalanmalarını önlemek amacıyla farklı 6 bölgede ve şehrin giriş çıkışlarında sabit görevli personeller dışında 350 personel ile uygulama başlatıldığını belirten Özkan, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımız Kurban Bayramı nedeniyle kurban almak için yanlarında bir miktar nakit bulunduruyor, kalabalıkta fark etmediği art niyetli insanlar olabiliyor. Bu vesileyle uyarmış oluyoruz. Özelikle dolandırıcı, sahte para olayları, hırsızlık ve yankesici olayları yurt genelinde arttığı dönemlerdir. Bunların yaşanmaması için vatandaşımızı uyarıyoruz ve gerekli önlemlerimizi alıyoruz."
 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler