YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siirt'te PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi
Siirt'te PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi
16 Ocak 2014 16:09
Siirt'in Eruh İlçesi'nde jandarma ve polisin ortak operasyonunda bulunan 2 mağarada, terör örgütü PKK'ya ait mühimmat ile yaşam malzemesi geçirildi.

Siirt Valiliği, Eruh İlçesi Yeniçizmeli Jandarma Karakolu ekipleri tarafından Akmeşe Köyü kesiminde arazi araması yapıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, "Bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen 2 ayrı mağara içerisinde mühimmat ve malzeme ele geçirilmiştir. İstihbarata dayalı olarak, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü'nün koordineli olarak gerçekleştirdiği nokta operasyonunda, 50-60 litrelik 3 boş bidon, 1 Kalaşnikof tüfeği mermisi, 10 adet 11 mayınına ait dış kapak, 1 el yapımı patlayıcı düzenek anahtarı, 1 el bombası kılıfı, 1 hücum yeleği parçası ve 1 antitank roket başlığı ele geçirilmiş olup, konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcısı'na bilgi verilmiş ve gerekli adli tahkikata başlanılmıştır. Antitank roket başlığı olay yerine gelen patlayıcı madde uzmanı tarafından patlatılmak suretiyle tahrip edilmiştir" denildi.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler